MaJLo – Maciej Milewski – producent, kompozytor, multiinstrumentalista i wokalista z Gdańska.

W wieku 6 lat rozpoczął naukę gry na skrzypcach w szkole muzycznej, jednak instrument ten porzucił dla gitary. Klasyka przegrała z jazzem, co zaowocowało studiami na Akademii Muzycznej w Gdańsku, w klasie gitary jazzowej.

Od roku 2015, już jako MaJLo, artysta przeobraził się w producenta muzycznego. W grudniu tego samego roku miała miejsce premiera jego debiutanckiego albumu EP – ‚Reverse’. Jednym z utworów promujących album jest ‚Lights’ stworzony z Ralphem Kaminskim. Remiks tego utworu, wykonany przez francuski duet producentów ‚FDVM’ zabrzmiał na takich festiwalach jak Coachella czy Daybreak.

W marcu 2017 roku została wydana jego pełnogrająca płyta „Over The Woods”. MaJLo na swoich albumach pełni rolę zarówno producenta, kompozytora, realizatora, ale także jest wykonawcą większości partii instrumentalnych.

W październiku 2018 roku na rynek muzyczny trafił nowy album MaJLo – 're_covery’,będący zwrotem w kierunku klasyki songwritingu. Wydawnictwo promują single 'I Cannot Change For You’ oraz 'Oddychaj’.

W połowie 2019 roku, Maciej założył niezależną wytwórnię muzyczną Seagull Ross, w której wydaje również swoją muzykę.

Pod koniec 2020 roku ukazał się najnowszy album artysty – ‚Vestiges: The Scenes’. Inspirację dla powstania albumu stanowiła krótka podróż na Islandię odbyta przez MaJLo, przede wszystkim zaś historia dwojga ludzi, skrywająca się w treści pocztówki zakupionej przez artystę na pchlim targu w Rejkjaviku. Single promujące wydawnictwo to ‚Dear Gunna,’, nawiązująca bezpośrednio do wspomnianej pocztówki oraz „Złoto” z gościnnym udziałem Natalii Grosiak (Mikromusic). W czerwcu 2022 miała miejsce premiera jego najnowszego wydawnictwa 'It Might Be Real’ EP. Album jest zbiorem historii, dla których wspólny mianownik stanowi dzieciństwo. Powrót do beztroskich lat rozumiany jest tutaj jako podróż w bezpieczne miejsce, do którego powraca się w konfrontacji z – często niełatwą – rzeczywistością osoby dorosłej. Odnajdywanie w sobie wewnętrznego dziecka, czysta radość i zachwyt najzwyklejszymi rzeczami, dziecięca wyobraźnia, stanowią przeciwieństwo dla lęków i niepokoju oraz uczucia przytłoczenia codziennością. Ten rodzaj ciepła i prostoty kojarzonej z przeszłością odzwierciedla na „It Might Be Real” podejście do warstwy brzmieniowej płyty. Wszystkie partie instrumentów zostały zarejestrowane w domowym studio MaJLo, a nagrania perkusji miały miejsce w domku w lesie poza miastem, gdzie artysta spędzał dzieciństwo. Ciepłe i organiczne brzmienie albumu to zasługa koncepcji używania wyłącznie analogowych instrumentów, syntezatorów i efektów. Przestrzeń wypełniona jest naturalnymi pogłosami, a część ścieżek zostało zarejestrowanych przy użyciu magnetofonu na taśmę.

KONTAKT

contact@majlo-music.com

OBSERWUJ
Instagram
Facebook
Wydawnictwa: