keatsu – Maciej Kuc – producent, kompozytor, gitarzysta i wokalista z Gdańska. Produkcją muzyki zajmuje się od 2018 roku, a od 2020 roku wydaje ją jako „keatsu” w trójmiejskiej niezależnej wytwórni muzycznej Seagull Ross.
14 maja 2021 roku miała miejsce premiera jego debiutanckiego mini albumu ,,Boil” składającego się z sześciu utworów. Wydawnictwo promowały trzy single: „Serce”, „Inside Out” oraz „I Like This Song”, w którym artysta wraca do czasów, gdy w latach 90. wystąpił na castingu do popularnego programu telewizyjnego dla dzieci ,,Od przedszkola do Opola”. Uwieczniony na kasecie VHS występ stał się inspiracją do napisania utworu oraz nagrania teledysku.  Do jednego z utworów z EP „Boil” keatsu zaprosił artystkę z Hiszpanii – Sandrę Iris.

Artysta miał okazję współpracować również z songwriterem Vincentem, z którym wspólnie stworzyli utwór ,,Time” oraz z irlandzkim producentem i gitarzystą Poor Petalem. Owocem tej kolaboracji jest utwór ,,Night Life”, wydany jesienią 2022 roku. Teledysk w reżyserii Macieja Milewskiego został nakręcony na taśmę 16 mm i 8 mm, a jedną z akcji promocyjnych utworu było rozwieszenie w Gdańsku plakatów z rzekomo zaginionym dinozaurem – postacią z teledysku.

1 czerwca 2023 roku miała miejsce premiera albumu długogrającego ,Struggles’.

KONTAKT

keatsu@seagullross.pl

OBSERWUJ
Instagram
Facebook
Wydawnictwa: